• We are collectively ordering for each grade level the supplies that are needed for each student.  Having researched prices, we found that buying in bulk will not only save the families time but money as well.   Our suggested supply fee that we are asking for is $20, in addition to our suggested room fee of $10 (which the latter pays for admission to field trips/transportation costs.) Thank you.

    Este año escolar seguimos ordenando colectivamente para cada grado los suministros que se necesitan para cada estudiante. Hemos mirado que comprando en  mayoreo las familias se ahorran tiempo y dinero. Nuestra tarifa de suministro sugerida es de $20.00, y tarifa anual de clase sugerida es de $10.00 (que se usara para ayudar a pagar viajes escolares/transportación. Gracias.